LPVA

Projektų valdymo čempionatas (PVČ) - IPMA tarptautinis projektas, kasmet kviečiantis šalies aukštųjų mokyklų studentus varžytis ir išbandyti savo jėgas projektų valdymo srityje. Projektų valdymo čempionate kviečiamos dalyvauti Lietuvos aukštųjų mokyklų bakalauro ir magistro programų studentų komandos, sudarytos iš 3-4 asmenų iki 35 m. amžiaus. Čempionato užduotys pateikiamos anglų kalba. Kvalifikacinis projektų valdymo čempionato etapas paprastai prasideda pavasarį, o finale balandžio mėnesyje varžosi 6 geriausios komandos. Vertinimo komisijoje dalyvauja LPVA, verslo ir viešojo sektoriaus ekspertai, projektų vadybos praktikai.  Vienas pagrindinių  finalą laimėjusios komandos prizų yra nemokamas IPMA D lygmens sertifikavimas ir galimybė atstovauti Lietuvą Tarptautiniame projektų valdymo čempionate. IPMA Young Crew Global ir IPMA asociacijų bendruomenės organizuoja studentų projektų valdymo čempionatus  įvairiose šalyse. Daugiau apie tai.

PRAEITŲ METŲ ĮSPŪDŽIAI

Praėjusiais metais Lietuvos čempionato nugalėtojais tapusi ISM universiteto komanda triumfavo ir tarptautiniame renginyje. Emonui Šabonui, Ignui Bakanauskui ir Arnui Petravičiui šį pergalė padėjo ne tik užmegzti naudingų pažinčių. Vaikinai buvo pakviesti vadovauti inovatyviam projektui „Lietuva mėnulyje 2018“.

„Turėjome galimybę išbandyti jėgas labai sudėtingame projekte ir labai daug išmokti. Dauguma jaunųjų projektų vadovų apie tai gali tik pasvajoti. Tarptautinio čempionato metu daug bendravome su kolegomis iš užsienio, įvairių šalių projektų valdymo asociacijų prezidentais ir verslo sektoriaus atstovais. Jei ir nebūtume laimėję, tokia patirtis – labai naudinga“, - dalyvavimą projektų valdymo čempionatuose prisiminė vaikinai.

Lietuvos projektų valdymo asociacija (LPVA) ir „Young Crew Lietuva“ džiaugiasi studentų iniciatyva ir čempionato indėliu į jų patirtį ir tobulėjimą. „Tai jau tradicija tapęs renginys, kurio tikslas - supažindinti studentus su profesionaliu projektų valdymu, ugdyti jaunųjų projektų vadovų kompetencijas, perspektyviems vadovams padėti susipažinti su potencialiais darbdaviais. Džiaugiamės, kad šis renginys kasmet jauniesiems specialistams atveria vis daugiau durų“, - sakė LPVA prezidentas Paulius Morkvėnas.

PVČ 2017

Šiais metais renginio organizatoriai dalyviams pasiūlys naują iššūkį - bendradarbiaudami su labdaros ir paramos fondu „Maisto bankas“ parengta netradicinė užduotis.

Galimybė turimas žinias pritaikyti praktikoje – toks šiais metais Projektų valdymo čempionato tikslas. Todėl kartu su „Maisto banku“ konkurso dalyviai sieks sukurti projektą, kuris padėtų maisto stokojantiems žmonėms gyventi sočiau ir dar labiau sumažintų maisto švaistymą Lietuvoje. Jaunieji projektų valdymo specialistai bandys išspręsti problemą, su kuria susiduria „Maisto bankas“. Tiesa, kol kas būsimos užduoties detalių neatskleisime.

„Džiaugiamės, kad renginyje šiais metais bus nagrinėjama „Maisto banko“ problema. Žinome, kad čempionate dalyvauja ambiciningi, jauni projektų valdymo specialistai. Esame įsitikinę, kad jie pasiūlys naujus, išradingus ir pažangius sprendimus, padėsiančius mums padidinti „Maisto banko“ veiklos efektyvumą, taip išsaugant dar daugiau maisto produktų ir dar labiau sumažinant maisto švaistymą Lietuvoje“, - sakė „Maisto banko“ Vilniaus padalinio vadovas Modestas Bastys.

KOMISIJA

Studentus vertins „Lietuvos pašto“, „AdProjectum“, „Hanner“, LVPA projektų vadovai, ,,Maisto banko“ atstovai, kurie taip pat konsultuos finalininkus atliekant užduotį. Geriausia komanda ne tik turės galimybę atstovauti Lietuvai Taprtautiniame projektų valdymo čempionate Kroatijoje. Nugalėtojams taip pat atiteks galimybė įgyti 460 eurų vertės Tarptautinės projektų valdymo asociacijos (IPMA) D kategorijos sertifikatą, taip pat „AdProjectum“ projektų valdymo mokymai, „Verslo žinių“ prenumerata ir „PWC“ bei „Maisto banko“ suvenyrai. Registracija į Projektų valdymo čempionatą vyksta iki kovo 19 dienos.

Young Crew Lietuva ir LPVA nuošidžiai dėkoja už paramą pagrindiniam renginio rėmėjui AB „Lietuvos paštas“, taip pat kitiems rėmėjams: UAB „Ad projectum“UAB „Verslo žinios“AB „Hanner“LPVA Sertifikavimo centrui „LITHUANIA CERT“, UAB „PricewaterhouseCoopers“, „BMI Baltic Management Institute“.

LAUKIANTYS IŠŠŪKIAI

I Etapas
Pirmo etapo metu dalyviai atsako į teorinius testo klausimus susijusius su projektų valdymu. Testą sudaro 100 klausimų nustatytų tarptautinės IPMA (International Project Management Association) Young Crew valdybos.

II Etapas
Antro etapo metu 12 geriausiai pasirodžiusių komandų, yra supažindinamos su „Maisto banko“ organizacijoje esama realia problema ir komandos turi parą laiko paruošti projekto inicijavimo dokumentą.

III Etapas – Finalas
Finalinę dieną komandos komisijos nariams skaidrėse pristato paruoštą projekto planą problemai išspręsti.
Čempionato užduotys pateikiamos anglų kalba.

GRAFIKAS:

Registracija - iki 2017.03.19

Kvalifikacija. I etapas - 2017.04.01, 00:00-23:59

Kvalifikacija. II etapas - 2017.04.13-2017.04.15, 13:00

Finalas. Užduoties sprendimas - 2017.04.22-2017.04.27, 23:59

Finalas. Užduoties sprendimo pristatymas komisijai - 2017.04.29, 12:00-18:00

TAISYKLĖS

KONTAKTAI

Agnė Šimkutė, PVČ 2017 projekto vadovė, agne.simkute(eta)lpva.lt, +370 685 09535

APIE MUS RAŠO

Maisto bankas

PAGRINDINIS RĖMĖJAI

ORGANIZATORIAI IR KITI RĖMĖJAI

adprojectum